Saç Ektirmeyi Düşünmek

Kellikle mücadelemde 2.5 yıl geride kalmıştı. Takip ettiğim bir çok yeni tedavi yöntemi sürekli olarak ileriki yıllara erteleniyordu. Minoxidil etkisini iyice kaybetmişti. Düzenli kullanmayı da sürdüremiyordum zaten. Bu kadar uzun süre kullanımın sağlığıma nasıl bir etkisi olacağı soru işaretiydi.

4 Months before Hair Transplantation -Saç Ekiminden 4 Ay Önce
Saç Ekiminden 4 Ay Önce

Tam böyle bir zamanda saç ekimi yaptırabilecek maddi imkan ve zamana sahip oldum. Yazın ortasındaydık. Sonbahar ortası gibi bir zamanda saç ektirme düşüncesi aklımda yer etmeye başladı. Zaten minoxidil sayesinde çıkan saçların tekrar dökülmesine zaman tanımalıydım. Diğer desteklerle birlikte kellikle savaşmak maddi anlamda çok külfetli bir noktaya doğru gidiyordu ve kalıcı bir çözüm sağlayamıyorlardı.4 months before hair transplantation - Saç Ekiminden 4 Ay Önce
Saç Ekiminden 4 Ay Önce

Bu düşünceler altında kellik ile mücadelede kullandığım tüm ilaç ve destekleri biotin hariç bıraktım. Biotin yeni saç çıkmasına yardım etmiyor ama olanların sağlıklı kalmasına yardım ediyordu. Saç ekimi öncesinde saçlı derinin ve saç köklerimin sağlıklı olması için biotine devam ettim.

“Saç Ektirmeyi Düşünmek” üzerine 5 yorum

  1. Öncelikle geçmiş olsun hocam saç yoğunluğunuza saç türünüze ekim öncesi ve ekim sonrası durumunuza baktım aynı kendimi gördüm ben de sizin gibi bi hevesle gittim bana da bir sürü vaad verildi yok şöyle olacak yok böyle olacak dendi ama şu an 4 ay oldu ve durum hiç iç açıcı değil sizin 180 ve 217 . Günlerinize de baktım ve ilerleyen süreçte saçımın ekimin bu devrelerinde alacağı şekilde aynı sizinki gibidir herhalde şu an hissettiğim kandırılma duygusu daha önce ekim yapılan insanların saçlarına bakıyorum be benim saçlarım sanki ekilmemiş gibi bu ekim merkezini dava etmeyi düşünüyorum bunu kendilerine soylemedim heralde ne halin varsa gor diyeceklerdir ama bu olay canımi çok sıktı bi daha hayatım boyunca ekim yaptırmam herhalde saygılar iyi günler

    1. Bazı merkezler saç ekimiyle eski haline getireceklerini iddia edebiliyorlar malesef. İnsanlara sadece önden biraz dökülmüş saçlara yapılan ekimlerin sonuçlarını gösterip olmayacak beklentiler yaratıyorlar. 4. ay ile 6. ay arasındaki gelişme sonucu belirliyor. Umarım düşündüğünüzden daha iyi olur.

  2. Hocam zor görünüyor durumun değişeceğine inancım pek yok ama ekim yeri ilk gittiğimde memnun kalmzsanız paranız iade filan dedi 6. Ay olunca kapılarını çalıcam başka bi yede ektiren bi arkadaşım vardı benden 20 gün önce ektirmişti onun durumu gayet iyi ama o başlangıçtan beri biotin filan kullanıyo galiba bu iş ekim yerini doğru seçmekle alakalı e tabi insanda birazda şans da olacak benim ektirdiğim yer bu işi biz en iyi yaparız diyen kliniklerden ve daha önce yaptıkları işlerde sosyal medyada görünüyor ve bayağı iyi isler çıkarmışlar ama bize gelince işler değişti galiba neyse daha fazla başınızı ağrıtmayayım iyi günler

  3. Abi öncelikle ifade etmek istiyorum ki önceki haline göre çok iyi durumdasın. Saçların bence çok yakışmış. Şimdilerde daha da iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Abi ben sizden Minoxidil hakkında bilgi almak istiyorum. Saç ektireli 21 gün oldu. Kullansam fayda görür müyüm? İse yarıyor mu? Nasıl sonuçlar veriyor? Yaralar tamamen iyileştikten sonra mı kullanmalıyım? Hangi markayı tercih etmeliyim? Şimdiden teşekkür ediyorum. İyi ki varsın.

    1. Minoxidil şok dökülmede giden saçların hızlı çıkmasını sağlayabilir. Bir de aralarda ince tüyler çıkar.. Kafan biraz daha koyu gözükür ama bence saç ektirdikten sonra uğraşmaya değmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir