Saç Ekimi – 8. Gün

Alım bölgesinde ağrı devam ediyor. B vitamini kompleksi bir miktar işe yaradı diye düşünüyorum. Artık şiddetlenmek yerine hafifleme var ağrıda.

8. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 8
8. Gün Üstten Görünüş

Kabuklar giderek saydamlaşıyor. Yıkamaları genelde günde 2 kere yapıyorum. Alım bölgesini dokunarak ekim bölgesini ise hala dokunmadan üzerine köpük döküp durulayarak yıkıyorum.

8. Gün Kabuklar - FUE Day 8
8. Gün Kabuklar
8. Gün Kabuklar - FUE Day 8
8. Gün Kabuklar

“Saç Ekimi – 8. Gün” üzerine 5 yorum

 1. Böyle bir blogu kurduğunuz için ve umut tacirlerinin reklamlarına izin vermediğiniz için ALLAH razı olsun sizden.Ekim surecinizin paylasimlarinin çoğunu okudum kendi ekim suresi boyunca takip ettim.Guvenilirliginiz ve samimiyetiniz çok yuksek.Saç ekmeyi düşünen veya eken sizi güvenle takip edip aykırı bi durumlar hariç doktoruna danışmadan sizi takip ederek bu süreci gönül rahatlığıyla tamamliyabilir .
  Benim bugün ekimimin 1. haftasi doluyor .Siz ilk 10 gün saç ekilen yere dokunmayın die tavsiyede bulunuyorsunuz.Ben kan dolaşımı artsın ve kabuklanma dokulsun die hafif dokunup masaj yapmaya başladım köklere zararı olmuş mudur?Ekim yerim 10. günde kabuklari dökmek icin beni çağıracak kendileri kabukları dokecek bunu yapmazsak saç dolaşımı iyi olmaz kokler zarar görür diyorlar .sizce kabuklarin dökülmesine izin vermeli mi yoksa kendi dokulmesine mi birakmaliyim.Bir de 3 adet prp için de anlasmistim ekim yerimle sizce bunu kacinci günlerde yapayim?

  1. Öncelikle teşekkür ederim. 10 günü geçince hala kabuk varsa bunları dökerler. Normal uygulamadır. Doktorunuzun tavsiyelerine uyun. Hafif baskı biraz kritik. Kafa deriniz uyuşuk olduğu için baskıyı ayarlamak zor. Ama 7. günden sonra ufak dokunuşlar zarar vermez. Bence yapmamakta fayda var yine de.

  2. Ek olarak prp’nin bilimsel olarak faydalı olduğuna dair bir istatistik yok. İlla yaptırmak istiyorsanız bence 3 ayı bekleyin.

   1. Selamlar
    Öncellikle böyle bir blog açıp sac ektirmeyi dusunenlere yardim ettiginiz için teşekkür ederim.214. Gune kadar blogunuzu okudum. Oncelikle saclariniz hayırlı olsun gayet guzel olmuşlar. Ben de ekimin suan 6.Gunundeyim.Birkac onemli bilgi de ben vermek isterim yalniz arkadaslar unutmayalim ki ne ben ne de bu blogu açan arkadaş doktor değil , sorularinizi doktorunuza sormanizi tavsiye ederim . . .
    1) Yasiniz 30 35 altinda ise ekim tavsiye edilmez çünkü saç hala dökülme surecindedir.
    2) PRP yapilmasini kesinlikle tavsiye ederim ki ben yaptirdim.Kendi kaninizda.bulunan zengin trombosit iceren kismi saciniza enjekte ediyorlar.Bu yöntem sadece sac ekiminde degil bir sürü tedavide daha kullaniliyor.
    3)Sac ekimi oyle anlatıldığı gibi acisiz sancısız bir süreç degil kesinlikle.Moralinizi bozmak istemem fakat 4 5 gün bildiğiniz zulum , uyku deseniz yok evden cikmak yok , içki yok sigara yok tuz yok seker yok ( odemden.dolayi ) ozetle 1 hafta çok zor geciyor.Ben sahsen bir daha dusunmuyorum 🙂 ama tabi ileride sonuclarini görünce fikrim de değişebilir ama bugün ektir yarin işe git kesinlikle boyle bişey yok inanmayın.
    4) Ekimi.doktor yapmaz.he ben doktor yapsın istiyorum derseniz bir araba parasini gözden cikarmaniz lazim.Bana 5100 greft ekildi ben yine sansliydim doktor bizzat kendi ekti ama 600 greft sadece 🙂
    5)Son olarak iyi bir kurumda sacinizi ektirin , sagliginizi riske atmayın.

    Saglicakla . . .

    1. Ben de önemli soruları doktorlarına sormalarını sürekli tavsiye ediyorum. Yalnız PRP konusuna gelince etkinliği konusu şüpheli bir durum. Saç çıkarmaya yaradığına dair bir kanıt yok. Bir zararı olduğuna da dair bir kanıt yok. Bunu göze alarak karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir