Saç Ekimi – 71. Gün

Artık şunu söyleyebilirim ki operasyondan 1 ay sonra, şok dökülme sonucundaki saç yoğunluğu ile kıyasladığımda daha fazla saç olduğunu görebiliyorum. Net olarak söyleyemediğim şu, bu saçlar ekilip şok dökülme yaşayanların tekrar çıktığının işareti mi, yoksa minoxidil’in uyuyan saçları uyarıp tekrar uzatmasıyla mı ortaya çıkanlar?

Aşağıdaki fotoğraf 36. günden:

36. Gün Önden Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Önden Görünüş

Bu fotoğraf ise yeni:

71. Gün Önden Görünüş - FUE Day 71
71. Gün Önden Görünüş

Normalde şok dökülmede düşen saçların 3 aydan önce gelmesi beklenmez. Ama minoxidil kullandığım için ben daha erken sonuç almaya başlayacağımı düşünüyorum. Tek tük sivilceler çıkıyor ve kendiliğinden patladıklarında alttan saç ucu geldiği gözüküyor.

71. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 71
71. Gün Üstten Görünüş

Sağ alım bölgesi eskisine rağmen epey toparlamış olmasına rağmen hala seyrek duruyor:

71. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 71
71. Gün Sağdan Görünüş

Sol alım bölgesi düzgün:

71. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 71
71. Gün Soldan Görünüş

Arkada alımdan sonra ekim bölgesinin hemen altında seyrekleşen bölgenin sağ yarısı düzelme göstermiş. Sol yarısı hala seyrek. Ama düzelme başladı:

71. Gün Arkadan Görünüş -FUE Day 71
71. Gün Arkadan Görünüş

Alım bölgelerinde ara sıra elime ucunda beyaz bir parça ile saçlar geliyor. Sanırım bunlar alım sırasında hasarlanmış saçlar. Fazla uzayamadan düşüyorlar. Saç teli ürettiklerine göre zamanla düzeleceklerini ve yerlerine tututabileceklerini düşünüyorum.

71. Gün Yakın Görünüş - FUE Day 71
71. Gün Yakın Görünüş

Yakın çekimde ekim bölgesinin renginin artık düzeldiği gözüküyor. Ara sıra kızarma oluyor gün içinde, ya da minoxidil sürünce. Ama genel olarak renk düzgün. Kalın saçların aralarında gözüken ince siyah tüylerin artık güçten düşmüş minoxidil zoruyla saç üretmeye çalışan zayıf köklerin ürünü olduğunu sanıyorum. Bir kısmı yeni ekilmiş saç da olabilir. Yeni ekilmiş saçların zamanla kalınlaşması lazım. Minoxidil ürünü saçlar ise ilacı bırakır bırakmaz seyrekleşerek yeniden kaybolacak.

Tek tük dökülen saç olabiliyor. Ama artık bunu normal karşılamak lazım diye düşünüyorum.

“Saç Ekimi – 71. Gün” üzerine 8 yorum

 1. Bisey sormak istiyorum bende 37 gün önce ekim yaptırdım ve şuan sizde olduğu gibi hiç uzamayan ekildiği gunki gibi duran saçlar var sizce bunlar ölmuş kökler mi şimdiden teşekkür ederim

 2. hocam mrb bnm bugün 67.günüm ekimden bu yana..Ancak bnm daha saç köklerimde kaşınma ve karıncalanma mevcut.ön saç çizgim bile halen belirmiş diil ancak dikkatli baktığımda çok küçük saççıklar görüyor bu durumlar normalmi endişe etmeye başladım..

  1. Benim 3.5 sene oldu hala kaşıntı var. Gayet normal bir durum. Saç çıkışı için 4 ayın dolmasını bekleyin.

 3. Hocam ekimin tam 71. Gunu ekilen sacta kasinti var sanirim aac cikisindan dolayidir bazen kasiyirom cok abartılı bir şekilde degil bir zararı olurmu birde ekilen bir yerde sivilce tarzi hafiften cok ufakcik bir kabuk var tirnak ucuylan aldgm zaman sac elime geldi bir zararı varmıdır bunlarin?

   1. Merhaba hocam
    Saç ekimi 71.günündeyim. Aşırı şekilde kaşıntı ekim bolgesınde kasıntı var uyurken ekim bolgesını kasımısım bı kac yerde taze mercımek buyuklugunde taze kan vardı. Burdakı koklerı kaybetmısmı oluyorum

    1. Ekimden bu kadar süre sonra kaşıyarak zarar verebileceğinizi sanmıyorum. Muhtemelen sivilce patlatmışsınızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir