“Saç Ekimi – 6. Gün” üzerine 20 yorum

 1. Benim bugün 6. Gün bana bu günden itibaren yıkama yaparken elini yukarıdan aşağıya doğru hafifçe sureceksin dediler kabukların yavaş yavaş dökülmesi için sizce öyle yapmalı mıyım

  1. İlk 10 gün içindeki uygulamalar için doktorların farklı yorumları olabiliyor. Kendi doktorunuzun tavsiyesine uymanızda fayda var. Ekim bölgesi hissiz olduğu için bastırıp zorlamamaya dikkat edin. Zaten çoğu kabuk deriden kopup saçla beraber yükselmeye başlayacak birkaç gün içerisinde.

 2. Selam benim ilk yıkamam bugün yapıldı. Donör bölgenin daha hızlı iyileşmesi için bepanthol krem ya da merhem gibi şeyler önerildi mi?
  Bir de kaşıntıya iyi gelmesi adına Sterimar vb. burun spreylerinin sıkılması ve kafanın ara ara nemlendirilmesi gibi şeyler önerildi mi hiç? Deneyimlediniz mi?

 3. selamlar 🙂

  Boyle harika paylaşımlarla dolu bir blog yaptığınız için öncelikle çok teşekkürler:)

  Bende sac ektirdim , yaklaşık 5000 greft.. Umitlerimi gelecek günlere taşıyacak seviyede hersey şu anda..

  Sorum şu olacak , 10-15 günün sonrasında çok sert olmadan hafif kaşıma ile ekilen bölgeye sizce zarar verirmiyiz.. Fikriniz nedir?

  Sorum

 4. bir sorum olacak , sac ekimimin 22-23 . gunundeyim .. dokulme çoktan başladı fakat ekilen saçlar kafanın sağ ve solu seklinde düşünürsek eşit dökülmüyor , sol taraf daha seyreldi .. bu normal midir acaba ?

  1. Tekrar çıkmaya başlayana kadar bir sorun olup olmadığını bilmek mümkün değil. Sabırla beklemek gerekiyor en az 4. ayı..

 5. cok haklısınız .. sizde nasıl olmustu ekimden sonra ekilen sacların bir kısmı veya hepsi dokulebiliyor .. sizde sag ve sol olarak eşit mi dokulmustu ?

 6. Çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmeyen dengesiz alanlar olabiliyor. Benim de bir taraftan daha fazla saç alındığı için donör bölgede dengesizlik olmuştu. Şu an fark edilmiyor.

 7. Emeğiniz için çok teşekkürler. 7.günden sonra dökülmüş olarak gördüğünüz greftlere (kökleri ile birlikte dökülen 2’li saçlar) yönelik değerlendirmeleriniz nedir? Yani ilerleyen süreçlerdeki tecrübenizle dökülen greftlerde, yeni saç oluşumunu sağlayacak bölümlerin tutulduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa dökülen greftlerin tamamen kayıp olduğunu mu?

  1. 10. günden önce dökülenlerde risk var. Her ekilen greft tutmuyor malesef. Özellikle ilk bir kaç günde düşenlerin hemen hemen hiç şansı yok. Günler ilerledikçe saç üreten bölgenin tutunma şansı artıyor.

 8. merhaba benim bugünü sayarsak 7. Güne girdim ama arka bölgede şiddetli yanma kaşıntı var bu acı var normal mi tabi geceleri uyku da yok ne zaman gözler kapandı oyle uyuyorum 2 yada 3 saat günde 1 defa yıkama yapiyorum bu acı normal mi ? Emeğimiz icin tesekkurler

  1. İlk 1 hafta ben de ense tarafında çok ağrı çektim. Doktorunuzla konuşun. İlaç desteği verebilir. İlk 10 gün yoğun ekimlerde kolay geçmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir