Saç Ekimi – 5. Gün

Kulağımın ön ve arkasında oluşan şişlik 5. günde daha aşağı inerek hafiflemeye başladı. 4. ve 5. günlerde sadece birer kere yıkama yaptım. Yıkama sonrası fotoğraflar şöyle:

5. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 5
5. Gün Üstten Görünüş

5. Gün Önden Görünüş - FUE Day 5
5. Gün Önden Görünüş

Kabuklardaki ve derideki kırmızılık hafifledi. Üst tarafa ekilen greftlerin kabukları yumuşamaya başladı:

5. Gün Kabuklar - FUE Day 5
5. Gün Kabuklar

Normalde 5. gün antibiyotiği bırakmam gerekiyordu ama alım bölgesinde ağrım devam ettiği için herhangi bir enfeksiyon ihtimaline karşı devam ettim.

“Saç Ekimi – 5. Gün” üzerine 4 yorum

 1. Hocam merhaba.Boyle bir site acıp, verdiğiniz bilgiler ve paylasimlariniz icin tesekkur ediyorum. Size sormak istedigim birkaç şey var, cevaplarsaniz çok minnettar kalırım.
  –Ekimin 5. günündeyim. Ekim olduğu gün eve döndüğümde birkaç damla kan sızıntısı gördüm ekim alanında ve dokunmadım. Bu kan sızıntıları pıhtılaştı ve siyahlasıp kurudu. Farklı yerlerdeler. buyuklukleri de farklı.
  1) yıkama yapiyorum ama bu kan pıhtılı kabuklar gitmiyor, zamanla gider mi?
  2) Bu pıhtılı kabukların altındaki greftler zarar görmüş müdür? Enfeksiyon falan yapar mı?
  3)Bu alanlarda boşluk kalır mı acaba?
  Ne yapmam gerektiği konusunda tedirginim bircok bilgi okudum kişiye göre degisebiliyormuş bu kanlı pihtı durumu. Canım sıkılıyor bu duruma.yardımcı olursanız cok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Kanamanın nedenini bilmek gerekiyor. Kazara sürtme olabilir mi? Yoksa direk köklerden mi sızma oluşmuş? Normal yıkamalarınızı sürdürmeye devam edin. Doktorunuzu durumdan haber edin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir