Saç Ekimi – 41. Gün

Yeni ekilen saçlarımın kırkı çıktı, 41 kere maşallah diyorum ama ortada henüz görünen bir gelişme yok. Şok dökülme sonucunda ekilen saçların hemen hepsi artık döküldüğü için düşen saç görmüyorum.

Ekim bölgesindeki pembelik saçların ekildiği noktalar hariç düzeliyor. Tamamen pembe bir görüntüden nokta nokta pembelikler olan bir görüntü oluşuyor.

41. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 41
41. Gün Üstten Görünüş
41. Gün Önden Görünüş - FUE Day 41
41. Gün Önden Görünüş

Başımın sol tarafındaki alım bölgesinin durumu iyi:

41. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 41
41. Gün Soldan Görünüş

Sağ taragta alım bölgesinde toparlanma çok az. Sola göre seyrek olduğu anlaşılıyor. Alım olmayan ve alım yapılan yer sağ tarafta belli. 20 gündür minoxidil kullanmama rağmen düzelme çok az:

41. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 41
41. Gün Sağdan Görünüş

Arka taraftaki alım bölgesindeki seyreklik ilk zamana göre iyi toparladı. Ama hala belirgin:

41. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 41
41. Gün Arkadan Görünüş

Bazı saçlar ucunda kalın bir bölge sonra bir anda incelerek uzadıkça tekrar kalınlaşmaya başladığı belirgin bir şekildeler. Bunların ekimden sonra dökülmeyip uzamaya devam eden saçlar olduğunu düşünüyorum. Ekim öncesi var olan saç telleri ise aynı kalınlıkta uzamış:

41. Gün - Saç Derisi - FUE Day 41
41. Gün – Saç Derisi

“Saç Ekimi – 41. Gün” üzerine 13 yorum

 1. Merhaba, paylaşımlarınız için öncelikle sağolun.Herkesin yapması gereken bir şeye öncülük etmişsiniz. Yalnız ektirmeden önceki halinizi göremedim. Onu da paylaşsanız iyi olurdu.Karşılaştırma imkanı doğardı…Bu fotoğrafta çok seyrek bir ekim olmuş gibi duruyor. Onu diyebilirim sadece…

  1. Ektirmeden önce üstten çekilmiş net bir fotoğrafımı henüz geçen günlerde bulabildim. İlk fırsatta yükleyeceğim. Bu siteyi yapma fikri ektirdikten sonra ortaya çıktığı için takip amaçlı olmayan günlük fotoğraflardan birkaç kötü örnek var. Yine de bu sayfada minoxidil kullanmaya başlamadan önceki üstten çekilmiş bir fotoğrafım var. Saç ekimi öncesi hemen hemen aynı durumda olduğumu söyleyebilirim.

   Ek olarak bu sayfadaki fotoğrafların şok dökülme süreci içinde çekildiğini göz önünde bulundurmak gerekli.

 2. merhabalar
  2 sorum olacakti.
  1-) Sacimi yikadiktan sonra ekim bölgesinde deride pullanma gibi bisey oluyor.bu neden kaynaklaniyor acaba?saça herhangi bir zarari olur mu bunun.

  2-) ekim bölgesindeki bazi saclar deriye yapişmış gibi sac derisinde yatık bi sekilde duruyor.bu yatık olanlardan bi kac tanesini hafif bi sekilde kaldirinca kırılarak dökülüyor.
  Bu yatık vaziyette olanlarda bi sıkıntı mi var?

  Biraz uzun oldu kusura bakmayın

  1. Bunlar gayet normal. Deride dökülme ve operasyon sonrası kırık saç herkeste görülür.

 3. Bende bugün 41. Günümdeyim sayenizde saç ekimi sonrası süreç bugüne kadar iyi geçte . Kafama
  Takılan çoğu konunun cevabını burdan öğrendim

  1. Bazı yerlerde hic sac cikmamis kalmamis sok dökülmede dökülmüs özellikle ön tarafınızda benim de suan 40 günüm aynı sizinki gibi cok dökülen bölegeler var hiç cıkmayacakmis gibi görünüyor oralarda sonradan sac cıktı degil mi? Ve o cok dökülen yerlerde nezamandan sonra cikmalar başladı? Şimdiden tesekkürler..

   1. Soruları cevaplamaktan mutluluk duyuyorum ama insanımızın artık okuma alışkanlığını kazanması lazım. 9 aylık süreç fotoğraflarla sitede mevcut. Daha sonra gelişme ve gerileme olmadığı için fotoğraf paylaşmadım. İş yoğunluğum nedeniyle şu anki halini paylaşmaya fırsatım olmadı. Fotoğraflarda yanıltıcı bir durum olmasın diye olduğu gibi görünmesi için çok zaman harcamam gerekiyor. Tek paylaşımı hazırlamam saatlerimi aldı. Bu yüzden direk soru sormak yerine bloğun devamını okuyup burada bulamadığınız bilgileri ya da anlamadıklarınızı sorarsanız sevinirim. Yine de, sorunuzun cevabı, evet dökülenler çıktı 🙂

 4. Merhabalar
  40. Gündeyim Şok dökülmede dökülmeyip sakal gibi sert duran ama hiç uzamayan saçlar var. Bunlar hep böyle kalacak mı yani yerine saç gelmeyecek mi? Yoksa zamanla döngüye girip uzayacak mı? Sizi yoruyorm ama cevaplarınız ferahlatıcı oluyor. Gerçekten sabır isteyen bir süreç.. Teşekkürler..

  1. Beklenen şey hepsinin dökülüp yerine yeni saç gelmesindir. Çok azı dökülmeden uzayabilir. Bu durumda bile ileriki aylarda bu saçların da fazla uzamadan dökülüp yenilenmesi beklenir.

 5. aslında merak ettiğim bu uzamayan sert kalan saçların tutmadığı anlamına mı geldiği? öyle duruyo ne uzuyo ne dökülüyo çünkü. yüzde 30 bu şekilde diyebilirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir