Saç Ekimi – 36. Gün

Şok dökülme ile ekim bölgesi iyice seyrekleşti. Alın bölgesindeki saç çizgisi civarında ton farkı henüz geçmedi. Tepe bölgedeki kızarıklık ise normal rengine dönmek üzere. Bu fotoğraflardan önce kendi tıraş makinem ile tüm alım ve ekim bölgsini 2 numara ile tıraş ettim. Henüz berbere teslim edecek kadar güvende hissetmiyorum kendimi.

36. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Üstten Görünüş
36. Gün Önden Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Önden Görünüş

Saçımı kısaltmama rağmen sağ ve sol alım bölgesindeki fark hala belirgin:

36. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Sağdan Görünüş
36. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Soldan Görünüş

Arka tarafta alımdan sonra seyrekleşen bölge ise saçımı kısaltınca zor farkediliyor. Sanırım o bölge kendini toparlamaya başladı.

36. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 36
36. Gün Arkadan Görünüş

Şok dökülme nedeniyle ekilen saçların bir çoğu döküldü ama bazıları uzayama devam ediyor:

36. Gün Saç Derisi - FUE Day 36
36. Gün Saç Derisi

“Saç Ekimi – 36. Gün” üzerine 10 düşünce

  1. Mrb benim bugün ekimin 38. günü ekilen saçlar tahmini %40 döküldü henüz ve dökülmeyenlerin çoğu sanki saç derisine yapışıkmış gibi duruyor bu sizce normal bir durum mu? 2- ekim bölgesinde ki kızarıklık hala yoğun olarak duruyor ve pıtırık pıtırık oldu yani kabarmalar var bu kızarıklıklar ne zaman geçer ve o kabarmalar geçici bir durum mu sizce.?

    1. Yapışık gibi duranlar alttan yeni saç gelince atacak. Kabarma ve kızarıklıklar aylarca sürebilir. Fazla oynamamak lazım.

  2. Hocam merhaba, saç ekimimin 35.günündeyim. Şunu belirteyim ilk kabukları 15.günde çıkarttım ve gördüğüm manzara çok hoşuma gitti. Çok beğendim.20.günden sonra saçlarım dökülmeye başladı ve bazı bölgeler komple döküldü.Moralim alt üst oldu.Dikkatlice bakınca da hiç kök gözükmüyor. Size sorum şu olacak bu kök göremediğim yerlerden tekrar çıkar mı? Çıkınca 15.gündeki gibi güzel olur mu?

      1. Hocam yani o kök gözükmeyen yerlerden çıkar mı? Anladığım kadarıyla 20.günde ki görüntü asla olmaz. Doğrumudur?

  3. Kardeşim 37.gündeyim ve hala saçlarımı hafifçe yıkıyorum. Doktor normal yıkmaya dönebilirsin demesine rağmen çekiniyorum. Şimdi, İleri geri mi yapayım ne derece bastıralım korkuyorum.
    Elimi hafifçe değdirip ekilen saçları sağa sola hafif oynayınca elime saç geliyor. Bu zarar mıdır bilmiyorum. Bilgi verebilir misiniz kardeşim?

Bir Cevap Yazın