Saç Ekimi – 24. Gün

Alım bölgesindeki seyreklikte bir düzelme yok. Ekim bölgesinde dökülme devam ediyor.

24. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 24
24. Gün Üstten Görünüş
24. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 24
24. Gün Sağdan Görünüş
24. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 24
24. Gün Soldan Görünüş

24. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 24
24. Gün Arkadan Görünüş

24. Gün Saç Derisi - FUE Day 24
24. Gün Saç Derisi

“Saç Ekimi – 24. Gün” üzerine 12 yorum

  1. Abi bugün benim 24. günüm. Ekimden sonra yara sorunu yaşadım. Ekim yapılan bölgede kabukların alınmasıyla birlikte yaraların oluştuğu görüldü. Çok şükür onları da temizledik, atlattık. Abi ben senden ilaç konusunda bilgi istirham ediyorum. Günde 10 mg (5+5) biotin kullanıyorum. Bununla birlikte Roxhel tablet alayım mı? Xpecia için ne dersin? Minoxidil kullanmak istiyorum. Bunların yanında hangi vitamin ve ilaçları alsam fayda görürüm? Bu arada bence saçların gayet iyi olmuş. Son durumunu da paylaşmanı talep ediyorum.

  2. Mrb. İlk gün ekim resimlerinize baktım. Gerçi bir aydır sayfanızı takip ediyorum. Benim ekim iki seans da yapıldı. 5800 greft ekildi. Ama ekim alanları ekimden sonra çok ama çok kan pıhtıları ve kabuklanmalar vardı. Böyle olunca son yıkamaya kadar kan pıhtıları böyle kaldı. şu an 22 gün oldu. Dökülmeler yavaş yavaş başladı. Bu ilk günlerde ekim bölgesinin bu kadar kanlı olması hakkında internette çok fazla şey okudum. Kabuk altında bakterilerin üremesi kolaylaşıyor diye. Bu konu hakkında birşeyler okudunuz mu acaba. Bilgi yada deneyiminiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

    1. Operasyon sırasında steril bir ortamdaysanız bakteri, mikrop bulaşması gibi durumlar oluşması ihtimali zayıflar. Aşırı kanama olması kan pıhtılaşmasıyla ilgili bir sorunu işaret edebilir. Operasyona yakın zamanda alkol tüketmek, kan sulandırıcı ilaç, gıda takviyeleri almak buna neden olabilir. Fazla kanama ekilen greftleri dışarı itip verimi azaltabilir. Kabuklanma ile ilgili bildiğim en önemli sıkıntı iyileşmenin yavaşlaması ve izlerin uzun süre kalmasıyla ilgili. Bu nedenle 10. gün itibariyla kabuk kalması istenmez

      1. ilk ekim sırasında bir sıkıntı oluşmadı. Fakat ikinci seansda yani ertesi gün tepe bölgesine müdahale edilirken burda oluşan ufak kanamalar izotonik çözeltiyle karışınca ilk ekim bölgesi üzerinden aktı. Daha sonra da tepe bölgesi temizlenirken ön bölge de kan pıhtıları kaldı. Bunlarda orada pıhtılaşıp kaldı. Yoksa ilk gün resimlerinde oldukça temiz bir görünüm vardı. 10. son yıkamada tüm pıhtılar temizlendi. Cevabınız için tşk.

    1. Ekilen saçlar şok dökülme sürecinde bazen deriye yapışıp kalabilir. Normal bir durum. Az adetli ekimlerde şok dökülmenin az olmasını da bekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın