Saç Ekimi – 180. gün

Ve o meşhur 6. ay çizgisine ulaştım. Ak greft kara greft bu noktada ortaya çıkar. Yabancı sitelerde bazı ekimcilerin 8. aya kadar saç artışı olabileceği yönünde yorumları olsa da greftin harman olduğu gün bugün.

Saçlarımı yanlardan 3 numara aldırttım. Ekim bölgesini fazla kısaltmak istemediğim için o bölge makasla kısaltıldı. Fotoğraflar sırasıyla flaşlı ve flaşsız olarak sıralanıyor.

180. Gün Önden Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Önden Görünüş
180. Gün Önden Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Önden Görünüş
180. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Üstten Görünüş
180. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Üstten Görünüş

6. ay itibari ile önden görünüm, üstten görünüme göre daha iyi olsa da iki taraftan da ekim seyrek sonuç vermiş halde.

180. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Sağdan Görünüş
180. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Sağdan Görünüş
180. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Soldan Görünüş
180. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Soldan Görünüş
180. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Arkadan Görünüş
180. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Arkadan Görünüş

Donör bölgelerde sağ taraf sola göre daha seyrek kaldı. Arka taraf ise güzel toparlamış durumda.

Detaylı yorum yapmak için yakından çekimlere bakalım:

180. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Yakından Görünüş
180. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Yakından Görünüş

Ön çizgide ekildiği gibi duran greftler özellikle flaşsız fotoğrafta gözüküyorlar. 6. ay olmasına rağmen hala bir saç teli üretmedikleri gözüküyor. Ön çizgide arada seyrek alanlar oluşmuş durumda.

180. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Yakından Görünüş

Tepe bölgesine yakından bakınca yine ucu gözüken ama yeni saç üretemeyen greftler gözüküyor. Arada bazı ince saç teleri de var. Yakın çekimlerde bazı tüyler saç teli izlenimi verebilir. Bunların çok kısa olanları alnımızda da olabilen hafif koyu renk tüylerden ibaret. Yakın çekimlerde sadece uzun olanlarını dikkate alabiliriz. Birçok ince saç telini görebiliyoruz. 152. gün itibari ile minoxidil kullanmayı bırakmıştım. Henüz 1 ay olmuş. Bu yüzden gözüken ince saçların hangisi minoxidil tarafından çıkartılan saç, hangisi ekilmiş ama güçsüz çıkan saç, bunu söylemek çok zor. Uzadıkça kalınlaşan saçları yeni ekilmiş, yeni güçlenen saç olarak düşünmek daha doğru olur. Malesef büyük çoğunluğu minoxidil saçı ya da ekim öncesi bölgede bulunan iyice zayıflamış saçlar gibi gözüküyor.

180. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Yakından Görünüş

Bu fotoğrafta alındaki tüylerle, saç çizgisinde uzadıkça kalınlaşma göstermiş, fotoğrafın ortasından biraz solda bulunan tek bir ekim saçının farkı anlaşılabilir. Arkada da bir adet burgu halinde çıkmış ekim saçı var. Çıkış yönünün tam oturmadığını düşünebiliriz bu greftin.

180. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 180
180. Gün Yakından Görünüş

Bu fotoğrafta da saç diplerinin arasındaki tüyler gözüküyor. Farkındaysanız hepsi hemen hemen aynı boyda. Bu yüzden yeni saç çıkışı olduğunu söyleyemiyorum. Aradaki tüyler alnımızdakilerle aynı yapıda.

6. ayın genel değerlendirmesini yaparsam, ekim sonucum beklentimin altında. Ön çizgimde bile aralarda saç çıkmayan bölgeler yüzünden seyrek kalan noktalar var. Yeni saç çıkışı tespit edemiyorum. Belki birkaç adet var. Saç sıklığı bu seviyeye geldikten sonra araları gözleyebilmek çok zor. Ekildiği gibi ucu duran ama hiç yeni saç çıkışı yapmayan greftler hemen her bölgede kendini belli ediyor. Bu greftlerin alım sırasında tutunamayacak kadar zarar gördüğünü düşünüyorum. Ekilen her greftin sağ kalmasını tabii ki beklememiz fazla iyimserlik olur ama bazı noktalarda yan yana 3 adet ölü greft görmek düşündürücü oluyor.

Peki bundan sonra ne olacak? Saç ekiminden sonra 6. ay, bundan sonrası için beklentimizi düşürmemiz gereken nokta. 8. aya kadar yeni çıkış olabileceği söylense bile bu çok az insanda oluyor ve yine saç yoğunluklarına büyük miktarda bir katkı sağlamayacak seviyelerde gerçekleşiyor. Şu ana kadar yaptığım araştırmalar ve gördüğüm örnekler bunu doğrular nitelikte.

6. aydan sonra saç adedinde bir artış varsa bu şok dökülmeye uğramadan ilk 6 ay içinde normal döngüsünde dökülen saçların uyku döneminden sonra tekrar çıkışıyla oluşuyor olabilir. Bende son günlerde artan kaşıntıyla birlikte dökülme farkettim. Dökülen saçlar 1 ila 4 ay arası telojen fazda dururlar. Yani bu aralarda dökülen saçlarımın 10. aya kadar tekrar çıkmış olmaları gerekiyor. Saç döngüsü hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ekilen saçların bir kısmı zaman içinde normal kalınlığa ulaşabiliyor. Bunların kalınlaşması da saç yoğunluğuna 6. aydan sonra katkıda bulunabilir. Tabii ki saçların arasındaki tüycüklerin saça dönüşüp kalınlaşması pek gerçekçi bir beklenti olmaz. Saça dönüşecek olanlar belirli bir boyun üzerinde uzayarak kendilerini belli ederler zaten.

Diğer bir yoğunluk arttıran etken, greftlerin bir kısmının 2. ve 3. adet saç tellerini ekimden sonra zamana yayarak vermeleri olabilir. Bunu doğruyabilecek birkaç saç dibi gördüm ama net olarak fotoğraflayamadım. Bazen şok dökülmede ekilen greftlerin saç teli ya da telleri düşmüyor ama alttan yeni saç çıkışı olabiliyor. Sonradan bunu farkedince ilk ekimden kalan ölü tek yeni saç çıkışı sanılabilir. Bu yüzden süreci görmeden umutlanmamak gerekiyor.

6. aydan sonra saç yoğunlaşmasının bir nedeni de çok geniş bir bölgeye yapılan ekimlerde saç derisinin de iyileşmesinin gecikmesi yüzünden bazı greftlerin uygun ortamı bulana kadar telojen fazda kalabileceği ihtimali olabilir. Bu sadece bir varsayım.

Son olarak 180. gün ile ilgili ekim bölgesinde farkedilir bir uyuşukluk kalmadığını, donör bölgedeki gelişimin son bulduğunu söyleyebilirim. Yalnız son günlerde ekim bölgesinde gün içinde yoğun kaşıntılar olan zamanlar oluyor. Açıkçası bu kaşıntıların ne zaman son bulacağını merak ediyorum. Ketoconazole içeren şampuan kullanmam bu kaşıntıları azaltmadı. Mantar enfeksiyonundan endişe ederek Bifonazol içeren bir kremi ekim bölgesine uygulamaya başladım. Daha önce saçlı deri mantarlarında kullanıp çok etkili olduğunu gördüğüm bir krem bu. Ama şu ana kadar kaşıntı için bir faydasını malesef görmedim.

Bu noktadan sonra gözle görülür yeni gelişmeler olmadığı sürece güncellemeleri aylık olarak yapmayı düşünüyorum.

“Saç Ekimi – 180. gün” üzerine 50 yorum

 1. Valla ben senin donor bolgen zayif oldugunu yani cok seyrek olcagni zannedyodum ama hic fena degil cok belli olmyor seyrekligi ama yalan soylemim. U halinle bile guzel oldu belki ikinci ekim yaparsin siklastirma 1 sene sonra insallah ama umut kesme yine bir kac ay var gelisme olabilir

  1. Şimdilik 2. bir ekim yaptırmayı düşünmüyorum. Aylık olarak güncelleme yapmaya devam edeceğim. Gelişme olursa hep beraber göreceğiz.

 2. Arkadaşım, çok güzel bir site yapmışsın. Saç ektirecekler için herşey başından sonuna kadar var.
  Tebrik ederim.
  Emek harcıyorsun, hakkını vermek lazım.

 3. Acaba gelisme varmi? Tam 1 ay 3 gun olduda cok merak edyom eminim bir gelisme vardir fotograf aktarirsaniz gercekten cok iyi olur sizi taa basindan takip edyorum

  1. Şehir dışında olduğum için mobil internet paketim çok hızlı bir şekilde bitti. İlk fırsatta yeni durumu fotoğraflayacağım. Ama saç yoğunluğunda bir artış olduğunu söyleyemem.

   1. Hocam merhaba bayadır blogunuzdan saç gelişiminizi takip ediyorum 24 gün önce bende ekim yaptırdım ama kafam allak bullak ekimden önce varolan saclarımın yerinde yeller esiyor sanki eskiden okadar açık değildi saçım ama şimdi baktığımda bildiğiniz uçak pisti modunda acaba varolan saçlarım döküldümü sizde bu tarz bir olay yaşandımı

    1. Hem alınan yerin hem ekilen yerin çevresindeki dokunulmayan saçların şok dökülme yaşaması normal. Ekim sonrası ekilen yerlere yakın saçlarımda şok dökülmeye uğramıştı. Ekimde dokunulmayan saçlar, yani alınıp ekilmeyenler 3-4 içerisinde toparlıyor. Sıkıntı yapacak bir konu yok.

 4. Merhabalar ben bundan 13 gün öncesi saç ektirdim ve internette yaptığım araştırmalarda bloğunuzu gördüm. Öncelikle zaman ayırarak böyle bir blog yaptıgınız için size teşekkür ederim. Benim kabuklanmalar 10. günde sürdü hatta 11. günde kafa derisinde ve saç diplerinde sertleşen kabuklar vardı. Doktor yıkarken dairesel hareketlerle dök kabukları dedi, sanırım çok uzun süre durması da iyi bir şey değil saç derisinin hava alması açısından. Kabuklarla beraber bir miktar saç telleride gitti bu beni çok endişelendirdi.Şimdi ise kafama baktığımda hani o ilk ekimdeki sık görüntü yok çünkü kabuklar ve kanallar göze çarpmıyor ama saç telleri uzunlu kısalı mevcut. bundan sonrası için vitamin takviyesi açısından doktorum hiçbirşey söylemedi ama biotin kullanmak hakikaten etkili mi? Birde tavsiyeniz hangi şampuan olur, ne sıklıkta saçı yıkamak daha iyi sonuç verir?

  1. Yıkamalarda bir miktar saç telinin gitmesi normal birşey. Ekimden hemen sonra kabuklar ve sürülen ilaç yüzünden saçlar ekildiğinden fazla gibi gözükür. Sonuç öyle olacakmış gibi gelir ama çok daha seyrek bir görünüm ortaya çıkar. Saç ekimi malesef eski hale dönebilmek için yeterli bir uygulama değil. Birkaç yıl içerisinde alınan saç köklerinin laboratuvar ortamında çoğaltılarak saç derisine enjekte edileceği yöntemler uygulanmaya başlaycak gibi gözüküyor. Şimdilik elimizde olanlarla idare edeceğiz.

   Vitamin takviyeleri genelde doktorlar tarafından testlerde ortaya çıkmış bir eksiklik göze çarpmıyorsa önerilmez. Benim doktorum da hiç bir takviye kullanmama gerek olmadığını söyledi. Benim saç ekiminden önce minoxidil kullandığım zamanlarda kullandığım takviyeleri saç ekimi sonrsında da kullandım. Biotin bunlardan biri. Deri, tırnak ve tüylerde biotininin faydalı etki yaptığı biliniyor. Bu yüzden saç tellerinin daha çabuk güçlenmesi için destek olarak alınmasının faydalı olabileceğini düşünüyorum. Bunun dışında omega 3 ve C vitamini almak da faydalı olabilir.

   Şampuan olarak Aminexil içeren şampuanların saçı daha canlı, yumuşak ve kalın gösterdiğini hem kendimden hem de çevremdeki insanlardan gözlemledim. Bu yüzden tavsiye ederim. Biotin içerikli şampuanlar da denenebilir. İlerleyen dönemdeki kepeklenme ve kaşıntılar için Ketoconazole şampuan yardımcı olabilir. Ama bu tür destekler herkeste aynı etkileri göstermeyebiliyor. Bu yüzden “mutlaka kullanılmalıdır” gibi bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Özellikle ilk 15 gün için doktor önerisi olmadan bebek şampuanları dışında hiç bir şey kullanılmaması yerinde olur.

   Saç yıkama sıklığı da kabukların dökülmesinden sonra eskiden alıştığınız şekilde devam edebilir. Ekimden sonraki ilk 10 günden sonra, belki biraz güvenlik payı ile 15. günden sonra, ekilmiş olan saçları normal yerinde duranlarla aynı olarak düşünebilirsiniz.

 5. öncelikle geçmiş olsun . size birkaç soru sormak istiyorum bende sac ekimi yapmayı düşünüyorum kardeşimde saç ekimi yaptı 16 gün önce söyle nette bir araştırma yaparken sızın siteye denk geldim .
  1.kaç greft ekim yapıldı
  2.ekimden sonra tavsiye edebileceğiniz herhangi bir medikal serum sprey biotın vitamın şampuan var mı ?
  3.saç ekim merkezlerinin söyledikleri herhangi etki oldu mu sizde
  4.kardeşim saç ekimi yaptı sac merkezi 2 ay sonra minoksil kullan demiş siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
  saçlarınızı alına doğru tarasanız daha gur gorunur cevaplarını bekliyorum

  1. Daha önceki yazılarda ayrıntılı olarak bahsettim ama sorularınıza kısaca cevap vereyim:

   1) 4700 civarı greft ekildi.
   2) Aminexil içeren şampuanları öneririm. Saçları güçlendiren ve güzelleştiren bir etkisi var. Aminexil’in sprey şeklinde formları vardı ama artık pek bulunmuyuyor. Ayrı damlalıklar şeklinde satılanlar yerine tek şişe içinde püskürteçli olanı tavsiye ederim. Kullanımı kolay ve saçta yapışıklık ya da yağ bırakmıyor. Saç ekiminden sonra şok dökülmeyi azaltmak için minoxidil öneriliyor ama bunun için ekimden sonra olabildiğince erken başlamak gerekiyor. Bu konuda doktorunuza danışın.
   3) Bu soruyu tam anlamadım. Kastettiğiniz yan etkiler gibi şeylerse ekim sonrası yaşadığım sıkıntıları FUE Günlüğü bölümünde paylaştım.
   4) Minoxidil’in donör bölgeyi toparlama konusunda yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ekim bölgesinde bir etki yapıp yapmadığından emin değilim.

   1. Merhaba hocam benim saç ektiren 2 ay oldu 15gun de yıkamada saç uçlarında tane tane kabuklar vardı bu normal yoksa tutmayan greftlermi

 6. Merhaba abi bende 6 ay once sac ektirdim bagze yerler cok sık tuttu bagzeleri de seyrek oldu acaba daha büyürler mi…cok merak ediyorum buyurmu diye çünkü yine bu acıyı cekmek istemiyorum dogru ya dogru

  1. Bende de birkaç noktada parmak ucu genişliğinde seyrek alanlar oluştu. En ön çizgide bu olmadığı sürece çok problem olmaz. 6 aydan sonra çok fazla yeni saç çıkmasını beklememekte fayda var. Daha çok çıkan saçlar güçlenip kalınlaşıyor ve doğallaşıyor diyebilirim.

   1. İnsallah oyledir abi ben tek ön kısmını yaptirdim 4200 Greft baya baya baya bi sıkı ama bagze yerleri seyrek sanki daha sac cikmicak gibi ama delik delinmisti ama daha sac cikmadi ins büyürler ja

 7. Mrb benim saç ektireli 6 ay oldu fakat istediğim verimi alamadım çok seyrek 1) Saç ekilen yer ekilmiş tarla gibi bu zamanla düzelir mi 2-) 6 aydan sonra da saç çıkmaya devam edermi sizin nasil oldu 3) sürekli ekim bölgesinde kaşıntı var bu kaşıntı gecermi gecer se ne sürede geçer?

  1. 6 aydan 18 aya kada saç çıkışı oluşabilir. Ama 6. aydan sonra fazla bir şey beklemeyin. Saçlar zamanla tarama yönüne alışıyor. Kaşıntı sorununu ben 1.5 sene kadar yaşadım. Arada hala kaşınıyor eskisi kadar olmasa da.

 8. Merhaba hocam yaklaşık 16 gün önce saç ektirdim benim durum biraz farklı sadece yan bölgelerde cok az dökülme vardı ense kısmımda donor coktu sık bide ense kısmı ilk 5 günde kabuklardan kurtuldum cok cabuk iyileşme iyileştik 10 günden sonra saçlar dokulmeye başladı ilk günlerde cok güzel duruyordu doktorun verdiği şampuanla yıkıyordum 10 günden sonra her yıkadıgımda elime 10 15 saç teli geliyor birde sağ tarafda hiç dökülmemiş gibi doğal şekilde kendi saçlarımla beraber uzuyor hiç ekilmemiş gibi duruyor ama sol tarafda seyrekleşme var kucuk kucuk nokta gibi saçlar gözüküyor onlar yine uzarmı ve ne kadar sürede doğar halini alır biliyorum 6 ayda başlıyor 12 ay 18 ay bile durdgunu biliyorum ama bendeki kirli sakal gibi olsa kendi saçlarımla kapar bellide olmaz 4 aya kirli sakal gibi olurmu şu an dokulme durmuş yıkadıgımda hiç dokulmuyor ama yine şok bir dokulme olurmu saçlarda 4 aya düğünüm var yetirmiyiz inşallah şimdiden çok teşşekür ederim cevabını için ..

  1. Ekilen saçların uzuyor gibi gözükme nedeni deriden dışarı doğru çıkmaya başlamaları. Ekim bölgesi küçükse şok dökülmenin etkisi ve süresi daha kısa olabilir. Saçlar daha erken çıkabilir. Bende durum iki sefer ektirmenin bile seyrek kalacağı seviyedeydi. Bu yüzden karşılaştırırken bunu dikkate almak lazım. Normal halini alması 6 – 8 ay içinde gerçekleşir. 12 ay 18 ay diyenler kötü ekim sonucunda ektireni zaman geçip bezdirmek için uğraşanlar oluyor. 6 aydan sonra da ekilen saçlar birkaç kere dökülme dönemine giriyor ve denge zamanla sağlanıyor. Ama normalde ekimden 4 ay geçtikten sonra 6. ay bitene kadar ölmemiş tüm köklerden saç çıkması beklenir. Zamanla dökülüp tekrar çıktıkça saçlar doğallaşıp sağlık kazanıyor. 4 aya yetişir demem çok zor. Ekim alanı ne kadar küçükse o kadar çabuk toparlar ve başarılı gözükür. Ekim alanı büyüdükçe geç toparlar ve başarısız gözükür. Bunun nedeni de geniş alanda ne kadar çok ekilirse ekilsin seyrek gözükmesidir.

 9. BENDE BUNDAN 6 AY ÖNCE SAÇ EKİMİ YAPTIM KAFA BÖLGESİNİN İKİ YANINI BİR TARAF SIK GİBİ GÖRÜKÜRDEN DİGER TARAF ONA GÖRE GÖRE SEYREK GÖRÜKÜYOR.AKLIMDAN GEÇEN SORULAR ACABA BİR TARAF TUTTU BİR TARAF TUTMADIMI DİYE BENDEN ENDİŞE İÇİNDEYİM.BEKLEYİP GÖRECEGİZ ZAMAN GÖSTERECEK

 10. Güzel insan merhaba.bi konu danisacaktim. Saç ektireli 6 ay dolmak üzere saçlarım iyi kötü çıkmıştı memnundum fakat son 1 haftadır kasinti ile deri parçaları dökülmeye başladı kafamda beraberinde saçlarım da dökülüyor. Şu anda geçen haftaya göre daha seyrek saçlarım.doktorum ilgisiz spreyi bırak şampuanı değiştir dedi. Kafaya folikul yetlestirdik dökülenler çıkacak diyor. Dermatologa gittim bı deri spreyi verdi kafamdaki deri dökülmesi hafifledi fakat saçlarım aynı hızla dökülüyor.dus alırken gideri kapattım tam 184 tel saç kaybettim normal bi durum olduğunu düşünmüyorum.yapabilecegim her şeyi yaptım.nette egzema dökülen saçlar bir daha çıkmaz diyor inşallah benim egzema değildir spreydendir. Siz 160 günde kaşıntı ve saç dökülmesinden bahsetmistiniz benimki gibi bı durummuydu yoksa daha hafif miydi? Beni bu stresten kurtaracak bir tavsiyeniz bı yorumunuz varmı acaba.

 11. Şu anda büyük özel bir hastanenin dermatologuna göründüm. Kafamda egzema olduğunu ama dökülmenin egzemadan olmadığını söyledi.sac Ekim sonrası fizyolojik dökülmeler ya da kayıp dediğimiz dökülmeler olur bunlar onlardan olabilir dedi.6 ay sonra ekimle ilgili dökülmeler olabilir mi daha önce karşılaştinizmi?çok yazdım kusura bakmayın çok stresliyim tatili yarıda bırakıp İzmir’e döndüm doktor için.

 12. Hocam merhaba.Yaşım 28 saç ekiminin üzerinden tam 5 ay geçti.Bu süre zarfında ben herhangi besleyici bir ürün kullanmadım.Sadece normal bir şampuan kullandım.Ama yorumlarda görüyorum ki mioxidil biotin gibi ürünler kullanın deniliyor bizlere. Benim 2 tane sorum olacak
  1-bu zamana kadar kullanmamış olmamın bir zararı olurmu?
  2-Bundan sonra kullanmaya başlasam bir faydası olur mu? Şimdiden teşekkürler

  1. Minoxidil saç üretmeyen kökleri üretmeye zorlamak için kullanılan bir ilaçtır. Etkisini 2 yılda kaybeder. Ekimi böyle ilaçlardan kurtulmak için yaptırdık zaten. Şok dökülmeyi azaltmak ve tekrar çıkışı erkene almak için kullanılabilir. Tavsiyem kullanmamanızdır.

   Biotin deri, saç ve tırnakların sağlığı için kullanılan bir vitamindir. Dengeli besleniyorsanız ihtiyaç duymazsınız. Ama destek için kullanılması tavsiye edilir.

   Bu zamana kadar kullanmamış olmanızın bir zararı olmaz. Biotin kullanmanızı tavsiye ederim. Ama etkisini aylar içinde görürsünüz. Bugünden yarına bir etki görülmez.

   1. Sac ekimimin 180.gunu ancak küçük kuzenim ekilen saclarimi cekti bazılarını da kopardı bu sorun olur mu

     1. Küçük kuzenler bikaç greftten daha değerlidir. Bişey olmaz artık greftlerinize

   2. Minoxsidil boş bence prp ve mezoterapi yapın saçlarda artış oluyor. Ve ben saç ektireki 1.5 yıl oldu hala çıkıp kalınlaşan saçlarım var. Saç ekimi çoğu insanda geç çıkar çoğu insanda erken çıkar bu bünyey le alakalı bir şey

    1. Tamamen yanlış bir bilgi veriyorsunuz. Lütfen kulaktan dolma bilgileri insanlara gerçekmiş gibi söylemeyin. Ayrıca yazıma dikkat etmezseniz kimse bir şey anlamaz.

 13. Biz buraya kendi fotoğrafımızı koyabiliyormuyuz. Bende saç ektirdim ve yorumlarınızı merak ediyorum.

 14. Merhabalar, ben de saç ektirmeli 6 ay oldu. Ekimden önce de şuanda da çok yoğun bir dökülme söz konusu en az 60 70 inçe ve kalın saç telleri yıkama esnasında düşüyor ayrıca gün içerisinde kaşıntıyla beraber saç döküntüsü var. Bir bilginiz var mı ?

  1. Ekim sonrası şok dökülme gibi dönem dönem yoğun dökülmelerle ben de karşılaştım. Zaman içinde dökülmeler azalıyor.

   1. İnşallah hocam ya İnanın ki psikolojim bozuldu her bölgeden dökülüyor ense, ön,arka hem kalın hem de ince saç telleri.

 15. Merhaba. 9 gün önce ekim yapıldı. 3 gün sonra kabuk temizleme işlemi yapılacak. Ekilen saçların tutup tutmadığı nasıl anlaşılır? Kabuk temizleme aşaması sonrasında mı anlaşılır? İyi günler.

 16. hocam merhabalar 4. ay doldurdum 5. ay a dogru gidiyorum su an üst bölgemde cok az sac vardı ve 4. ay ımda saç ekimim sizin bu 6. ay görüntüsünden daha gür duruyor acıkcası bana soylenen yaklasık 3300grift ekildi su an sac cıkısın %30 diyor doktor ve daha %70inin cıkacagını söylüyor ben su an cıkısı %50 olarak hayal ediyorum. yalnız şöyle bi sorum var yaklasık 2 ay içerisinde 6. ay a kadar yani %50 ya da %70 bir artıs olabilir mi?

  1. Hayırlı olsun. Bu kadara beklemişsiniz, bence fazla takılmadan biraz daha sabredin. Yine de şunu bilin ki saç ekimi asla eski haliniz kadar olamaz.

   1. Mrb hocam 180 gun oldu sac ektırelı saclarım kalınlasma evresıne gırmedı. Cok zayıf. Ne zaman kalınlasır yada bu saatten sonra kalınlasmazmı

    1. Ekilen saçların canlılık ve kalınlık anlamında eski gücünü bulması zaman alabilir. Ama alındıkları yerden daha kalın olmalarını beklemeyiniz. Önemli olan tutmuş olmalarıdır.

 17. Bilgiler için teşekkür ederim bende. 7 y önce Ekim yaptırdım özellikle Ekim yapılan bölge gece aşırı kaşınıyor tırnaklayarak uyanıyorum resmen ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir