Saç Ekimi – 146. Gün

Aslına bakarsanız son günlerde yeni gelişme olmadığı için moralim epey bozuktu. Bugün diplerden yeni çıkmaya başlayan birkaç adet saç teli görünce güncelleme yapma gereği duydum. Demek ki yeni saç çıkışı henüz tamamlanmamış. Şu ana kadar olan gelişmeyi yetersiz buluyorum. Minoxidil kullandığım için 6 aydan önce final sonucu göreceğimi umut ediyordum. Belki de minoxidil yeni ekilmiş saçlarda uykuya geçmiş saçlarda olduğu kadar etki göstermiyordur. Saç kökü tekrar oluştuktan sonra etki gösterdiğini düşünüyorum. Ama saç kökü yeniden ekildiği noktada şok dökülmeye uğrayanlarda tekrar oluşana kadar bir etkisi yok gibi gözüküyor.

Aşağıdaki fotoğraflar sırasıyla flaşlı ve flaşsız çekimler. Gün ışığında beyaz saçlar siyah saçlara göre daha belirgin, flaşlı çekimde ise tam tersi bir durum var.

146. Gün Önden Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Önden Görünüş
146. Gün Önden Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Önden Görünüş
146. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Üstten Görünüş
146. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Üstten Görünüş
146. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Yakından Görünüş
146. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Yakından Görünüş

Donör bölgelerde ise toparlanma son halini almış gözüküyor. FUE sonrası beklenen seyrekme kendini belli ediyor. Sağ taraf sol tarafa göre daha seyrek kaldı. Arka tarafta ise pek bir problem yok gibi.

146. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Sağdan Görünüş
146. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Sağdan Görünüş
146. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Soldan Görünüş
146. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Soldan Görünüş
146. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Arkadan Görünüş
146. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 146
146. Gün Arkadan Görünüş

“Saç Ekimi – 146. Gün” üzerine 18 yorum

 1. kardeşim kafanda çıkan sivilceleri sıkıyormuydun ben beş aya yaklaştı hemen hemen çıkış oranı senin kadar geçen kontrole gttim gayet çıkışlar düzgün dedi bundan sonra ddaha yogun olacak dedi çıkan sivilceleri sıkıp içini boşalt diye sölediler intden araştırdıma göre sıkmayın sivilceleri diyor sen çıkan sivilceleri sıkmışmıydın cvp verirsen sevinirim teşekkür ederim

  1. Bende çok yoğun sivilce olmadı. Ekimden 10 günü geçtikten sonra yaptığın şeyler çıkacak saçı etkilemez diye düşünüyorum.

   1. Merhaba hocam saç ekimimin 145.günü ekilen saçlarim uzadı ancak geçen berebere gittim ekilen saçları kestik ama biraz sert bir şekilde kesti ekilen saçlari parmaklarinin arasında sıkıstırarak biraz da çekerek kesti bu sorun olur mu

 2. ben beşbuçuk ay oldu saçlarımı ektirdim tepe bölgesinde kabuklanma ve kaşıntı çok var ne yapmalıyım

 3. Selamun aleykum sac ekiminin 148 inci gunundeyim saclarim guzel ama herkes cikiyor Cikmiaya deva ediyor diyo ama ben ayanaya baktığımda seyrek görüyorum ve Uzuluyorum doktorum 6 12 aya kadar duzelicek dedi cikislar guzel dedi ama ama hala saclarim seyrej ve aralarindan bosluklar var sizce boşluklar da sac varmidir

  1. Ekilen saç hiç bir zaman eskisi gibi olmayacak ve seyreklik olacak. 5 ay olmuş. 1-2 ay daha artış olabilir ama o aralıkların dolmasını beklemeyin. 6-8 ay içinde çıkan saç çıkar. Daha fazlası olmaz.

   1. Hocam 5 ay oldu saç ektırelı. Ama halen seyrek cevremde sac ekım yaptıranlar 5.ay içerısınde yogunlasmaya baslıyormuş. Yoksa bu sekıldemı kalıcak hepsı bumu

     1. Oncelıkle bu sayfa ve bızı bılgılendırdıgın ıcın tesekkurler
      5 ay oldu çıkan saclar ince telli ve bosluklar var yogunlasma ne zaman olucak yoksa bu sekıldemı kalıcak artık.

     2. 5-6 ay arası saç çıkışları ve kalınlaşma gözlemeniz gerekiyor. Kalınlaşma süreci 1 yıla kadar sürebilir. Bir kaç sefer dökülmeler yaşayabilirsiniz. Ama 6 ay tamamlandığında saç sayısında %15’den fazla artış beklememek gerekiyor. Bazı vakalarda 8 aya varan geç çıkışlar gözlenmiş olsa da 6 ay sonunda beklentiyi sonlandırmak daha gerçekçi olacaktır.

    1. Hocam şu an 6 ay olmasına 4 gün kaldı ön çizgi baya belli oldu sizce çıkan saçın hepsi bumu bide çıkan saçlar uzayınca kırılıyor ilerde düzelirmi daha saç çıkarmı sizce

     1. Kırılma sorunları zamanla düzelecek. Birkaç sefer daha yoğun dökülmelet yaşayabilirsiniz. 1 seneden sonra bu dökülme, kırılma olayları dengeye girmeye başlıyor. 8. aya kadar çıkan saç olabilir ama 6. aydan sonra çok daha fazla çıkmasını beklemeyin.

 4. Saçlı bir görüntü daha yoğun olması zaten herkes için çok gerekli olmayabilir, her zaman daha da güzel görğnmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir