Saç Ekimi – 12. Gün

Saç derisine tutunan kabuk hemen hemen hiç kalmadı. Kabukların ve bir miktar derinin bir kısmı hala saça yapışık halde ama deriden ayrı duruyor:

12. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 12
12. Gün Üstten Görünüş

Beni endişelendiren noktalardan biri sağ ve sol yandan dengesiz miktarda saç alınmasıydı. 12. günde görüntü sağ tarafta hala kötü. Umarım bu böyle kalmaz..

12. Gün Yandan Görünüş - FUE Day 12
12. Gün Yandan Görünüş

Kabukların yakın plan fotoğrafı:

12. Gün Kabuklar - FUE Day 12
12. Gün Kabuklar

“Saç Ekimi – 12. Gün” üzerine 9 yorum

 1. Abi öncelikle bizlere bu hizmeti sunduğun için teşekkür ederim. Bugün benim 12. günüm. Kabuk sıkıntısı yaşıyorum. Bende kabuk oluşumu tabaka şeklinde oldu. 11. günde kabuklar alındı ama birkaç alanda kabuk kaldı. Bu alanlar siyahlaşan alanlardı. Resmen yapışıp kalmışlar. Ekimi yapan teknisyen 2 gün sonra, yani 13. günde kalan kabukları da alacağını söyledi. Bu alan zarar görmüş müdür?

  1. Kabuk olayı ile daha önce karşılaşmadım. Ama istenmeyen bir durum. Günlük yıkamaların yetersiz olmasından oluşuyor diye biliyorum. İyileşme sürecini uzatıcı etkisi olabilir. Bu konuda doktorunuz daha fazla bilgi verecektir.

 2. Bugun bende 12 gündeyim kabuklar % 90 döküldü ve saçımı yikarken kisa kisa saclar elime geliyor cok sinir bozucu bir durum vede goruntu olarak uzamayan kisa saclar var asil soruma gelecek olursak suanki goruntu saçlarim cok zayif ve seyrek gozukuyor güçsüz diyemi yoksa ekimden sok dokulmeye kadar cikan saclar ayni kalici saclar gibimi olacak yoksa 6 ay sonra daha kalin daha koyu daha sik olarak mi cikacak? Psikolojimin bu kadar zorlandigi bir dönem içerisindeyim 🙁 bakiyorum 12 gun boyle seyrekse sonucta boyle olacak diye kendi kendime moralimi bozuyorum birde diğersiteler deki resimlere bakiyorum adamlarin 12 gunde full saclari varmis gibi fotoğraflar cekmisler.. bu arada ekstra birsey kullanmiyorum ayin 15 inden sonra haor forte ve xpecia kullanicam

  1. O saçlar zaten sadece alında dökülmesi olup ufacık bir alana binlerce kök ektirenler. Malesef saçlarınız ilk ekilen halinden daha seyrek çıkacak. Ama şunu düşünün.. Hiç olmadığı haline kıyasla daha mı iyi daha mı kötü? İnsanlar hemen her şeyin en iyisini istiyor. Hiç bir saç ekimi eski saçlarınızı geri getirmez. Kaç kere ektirirseniz ektirin!

   1. evet ben biraz acele ettim sanırım kabuktan sonra bir günde hepsi çıkmaya başladı ve şuan kızarıklık olmasa ekim oldugu anlaşılmayacak doğru diyorsunuz eskisine nazaran çok iyi inşallah illerde daha da iyi olacak tam bir sabır işi 🙂

 3. Merhabalar.
  Alim yapilan sag ve sol bölgelerdeki dengesiz yapilan alim sıkıntısı bendede mevcut.sağ taraftan daha fazla alim yapilmis.insallah sac uzadikca bu görüntü ortadan kalkar

  1. 6 ayı buluyor tam olarak düzelmesi. Alım yapılan saçların etrafındakiler de şoka uğradığı için alınandan fazlası dökülüyor ilk başta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir