Saç Ekimi – 11. Gün

Artık yatma pozisyonunda daha rahat olduğumuz günler. Yine de boyun desteği olan bir yastıkla ekim bölgesiyle temastan kaçınarak uyumakta fayda var. Yüz üstü yatmakta artık bir sıkıntı yok. Bu günlerde baştaki şişlik farkedilmeyecek miktara düşüyor.

11. Gün Önden Görünüş - FUE Day 11
11. Gün Önden Görünüş

11. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 11
11. Gün Üstten Görünüş
11. Gün Kabuklar - FUE Day 11
11. Gün Kabuklar

“Saç Ekimi – 11. Gün” üzerine 10 yorum

 1. Bugün 9.günüm kabuk dökme işlemi nasıl yaparım kliniğe gitme şansım yok her video farklı bilgi verirmisiniz şimdiden teşekkürler

  1. Yıkamaları sıklaştırıp yıkama öncesi panthenol köpük kullanıyor musunuz? Deriye yapışık kalın kabuklanma varsa doktorunuza danışmalısınız. Kafasına göre yorum yapan herkesi dinleyemezsiniz. Bu konuda hiç bir bilgisi olmadan her şeyi çok bildiğini iddia eden çok kişi var. Kliniğe gidemiyorsanız bile doktorunuza telefonla fotoğraf atıp bilgi isteyin. Bu tür konularda ona danışmadan işlem yaparsanız hiç bir hak iddia edemezsiniz.

     1. Benim de 10. Gün ama küçük küçük her telin dibindeki kabuklar nerdeyse aynı duruyor. Büyük kabuk hiç olmadı. Günde bi defa el değdirmeden panthenol köpüpğ sıkıp el değdirmeden durulayıp yıkıyorum. Küçük kabukların her telin dibinde kırmızı kırmızı kalması kökleri öldürücü etki yapar mı?

     2. Küçük kabukların kepek gibi kalkıp dökülmeye başlaması gerekiyor. Ekim bölgesinin kırmızı olması normal. Kabuklar kökleri öldürmez ama iyileşme ve izlerin düzelme sürecini uzatır diye 10 günden sonra istenmez. 10. günden sonra hafif dokunmaya başlayabilirsiniz. En zorlu dönemi aşmış durumdasınız. Bir tereddütünüz olduğunda doktorunuza danışmaya çekinmeyin.

 2. 3 gün sonra kabuk dökme yıkaması yapacaklar kabuklar çok sert olduğu için çıkartmak için biraz zorlamalarından korkuyorum bu yüzden köpükten bepanthol losyon formuna geçmeye karar verdim sanırım daha yumuşatıcı etkisi olacak. biotin de kullanmaya başladım. bu faydalı forum için size teşekkür ediyorum diliniz de muhteşem esprili ve faydalı:) inşallah alacağımız sonuç ta güzel olur:)

 3. bişey daha soracağım. bundan sonra kabukla veya öylesine elimize saç gelmesi grefte zarar verir mi yoksa atılacak tohum zaten atılmışmıdır? bi arkadaş 10 günde tutacak greft zaten tutuyor bundan sonra kabukla vs saçın dökülmesi falan hikaye demişti..bi de üstadına sorayım dedim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir