Saç Ekimi – 104. Gün

Saç ekiminden sonra 3,5 ay geçti. 3. ve 4. ay arası artık gelişmelerin artıyor olması gerekiyor. Aşağıdaki fotoğraflardan birkaç gün önce saçlarımı kendi makinemle 2 numaraya kısalttım. Yaklaşık 10-15 gündür ekim bölgesi yoğun bir şekilde kaşınıyor. Mümkün olduğunca tırnaksız parmak uçlarıyla masaj yapar gibi kaşıntıyı geçirmeye çalışıyorum.

90. günde saçlarım daha uzun olmasına rağmen, 104. gün ile yoğunluğu aynı gözüküyor. Kısaltmama rağmen böyle olması saç sayısında artış olduğunu gösteriyor.

104. Gün Önden Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Önden Görünüş

Üstten fotoğrafta tek tük de olsa kalın saç tellerinin ortaya çıkmaya başladığı anlaşılıyor.

104. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Üstten Görünüş

Bu da gün ışığında çektiğim üstten fotoğraf:

104. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Üstten Görünüş

Yakın çekimde durum şöyle:

104. Gün Yakından Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Yakından Görünüş

Alım bölgelerinde durum şöyle:

104. Gün Sağdan Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Sağdan Görünüş
104. Gün Soldan Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Soldan Görünüş
104. Gün Arkadan Görünüş - FUE Day 104
104. Gün Arkadan Görünüş

Sağ alım bölgesi sola göre seyrek durumda. Seyrelme farkı ilk zamanlar çok belirgindi. Şu an o kadar belirgin değil. Bu kadar toparlayabileceğini tahmin etmemiştim. Bu aşamadan sonra daha fazla toparlanma olacağını düşünmüyorum. Yine de son kararı vermek için 6. ayı doldurmakta fayda var.

Sol alım bölgesi ve ense tarafı kendini toparladı. Özellikle arka tarafta ekim bölgesine yakın bir kesimde aşırı seyrelme olmuştu. Sanırım ilk 3 gün bandajla yatarken üzerine çok baskı uygulanan bir bölümdü orası. Aşırı seyrelme alımdan çok bandajla üstüne yatmaktan oluşmuş olabilir. Sonuç olarak düzeldi.

3,5 ay için donör bölgenin sağ tarafının sola göre biraz daha seyrek durması eksi puan. Saçlarımı biraz uzatıp durumu tekrar değerlendirmem gerekiyor. Bunun için de ekilenlerin çıkışını tamamlaması lazım. Bu durumda uzatmak pek makul bir tercih olmaz. Ekim yapılan bölge için ise gelişme olduğunu net görmek için en az 1 ay önceki saçlarla kıyaslamak gerekiyor. Yavaş da olsa gelişme devam ediyor. Sabretmeye devam..

Destek ürün olarak biotin içerikli bir şampuanın yanında aminexil içerikli bir şampuan da kullanmaya başladım. Saçlarımı önce bir şampuanla sonra ötekiyle köpürtüp emilmesini bir süre bekledikten sonra duruluyorum.

“Saç Ekimi – 104. Gün” üzerine 22 yorum

 1. Hocam tekrar merhabalar…105. Gündeyim ve gelişmeleri gözle farkedebiliyorum artık çok şükür yanlız ekim yapılan bölge de zaman zaman çok şiddetli kaşıntilar olmakta ve alın derisi burun derisi pul pul oldu diyebilirim acaba saçlar çıkmaya başladığı için vücudun verdiği bi tepkimidir bu durumlar??şimdiden teşekkür ederim..

  1. Döküntü pek yaşamasam da kaşıntı sorununu zaman içinde azalsa da hala yaşamaktayım. Yeni ekilen köklerin kan dolaşımı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.

 2. Hocam mrb ben de saç ekeli 105 gün oldu. Ekilen saçlarım tekrardan dökülüyor. Normal da arttk uzayıp dökülmemesi gerekirken bu dökülmenin nedeni ne den olabilir. Dökülüp tekrardan çıkma olasılığı var mı ? Bu durum siz de de oldu mu?

  1. Ekilenlerin sonradan dökülmesi normal bir şey. İçlerinden tekrar çıkmayanlar muhakkak olacaktır ama kökü tutunanlar tekrar uzayacak.

  2. HOCAM MERHABA. BENİM DE SAÇLARIMI KAŞIYINCA YADA BAZEN KENDİLİĞİNDEN DÖKÜLÜYOR. DÖKÜLEN SAÇLAR KİRPİK TELİ UZUNLUĞUNDA. DÖKÜLME NEDEN OLUYOR ?

   1. Saçların oluşma, uzama, dökülme ve dinlenme döngüsü vardır ve ortalama 5 sene sürer. Operasyonla yeri değişen kök şok yaşar ve uzamadan dökülüp dinlenmeye çok hızlı bir şekilde geçer. Yeni yerlerinde yerleşene kadar birkaç defa bu döngü hızlı olur. Zamanla uzama devresinin zamanı uzamaya başlar ve yoğun dökülmeler azalır.

 3. İyi günler 14 ekim de 4. ayımı doldurmuş olacağım 3 ay sonra doktor kontrolüne gittiğimde doktor, 1 şampuan 2 ayrı hap verdi. fakat bioksin ya da minoksil gibi birşey Dedi bunları da istersen kullana bilirsin Dedi. Ben sadece verdiği ilaçları kullanıyorum fakat çok farklılık yok ya da yavaş ilerliyor ben farkedemiyorum. Bu da beni ümitsiz ediyor.

 4. Öncelikle çok harika bir konu ve açıklama için tsk ederim.100. Gündeyim saçlar mat çıkmak la beraber ekimden sonraki dönemde ne zaman tam anlamıyla cikar ve sizce istedigim verimi ne zaman alırım.saçlarım sigaradan dolayı ince telli ve kahverengi.Yorumunuzu merak ediyorum…

  1. Ekimden sonra saçlar çıkana kadar sigara içmek yeni köklerin damarlanmasına ve tutunmasına zarar verebilir. Ekim sonrası 4. ay bittikten sonra 6. – 7. aya kadar tutunmuş kökler saç üretir. Bu aylardan sonra çıkan saç sayısında artış beklemeyin. Ama saç kalitesi artmaya devam eder.

   1. Hocam merhaba benim de 2 ay oldu. Ekstra hiçbirşey kullanmadım. Minoxil kullanmam gerekir mi sizce?

 5. Hocam mrb bugün benim tam 104 gün oldu saç ektireli.kafama takılan bi soru var yardım istiyorum.Ben saç ektiren kimi görsem canlı veya netten saçları hep kalkık sizin saçlarınızda öyle. ama fön veya jöle ile kaldırmıyorlar doğal hali o havada duruyor saçları.fön jöle için sabah yarım saat erken kalkma dertleri yok. bende aynı seylerı yaşamak istiyorum. şu anda saçlarımın bi kısmı çıktı ve uzadı elimle kaldırıyorum havada duruyor saçlarım kendiliğinden. fakat bi sprey kullandıgım ıcın basıma masaj yaparken saçlarım kafa derıme yatıyor.su anda havada durma özelliğini zamanla kaybedermi sprey ile yere yatırmak zorunda kaldıgım için.gunde 2 kere sabah aksam spreyı kullandıgım ıcın saclarım hıc havada durmuyor.ama duştan sonra saclarımı kurulayınca havaya kaldırıyorum havada otomatik duruyor ve çok hosuma gıdıyor.bana yardımcı olurmusunuz hocam.ne yapayım soğuk şekilde uzaktan hafif fön ile kaldırsammı acaba 2 gunde bir. amacım saçlarım sızınkı gıbi ve dıger butun sac ektırenler gibi havada durması.şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. Merhabalar hocam saç ekimimin 107.günü kafama çok sert bir darbe aldım üç noktada şişme var bu saç ekim sonuçlarimi olumsuz etkiler mi

    1. Hocam 98 gün oldu sac ektireli ekim bolgesı cok kasınıyo yatarken isteksız bi şekilde kasıyorum sızce koklere zarar verırmıyım

 6. HOCAM MERHABA. BENİM DE SAÇLARIMI KAŞIYINCA YADA BAZEN KENDİLİĞİNDEN DÖKÜLÜYOR. DÖKÜLEN SAÇLAR KİRPİK TELİ UZUNLUĞUNDA. DÖKÜLME NEDEN OLUYOR ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir