Saç Ekimi – 1. Gün

Saç ekiminden sonraki gün hiç kolay gelmiyor keldaşlar. Ekim bölgesini hiç bir yere dokundurmadan bir pozisyon bulup uyumaya çalışıyorsunuz. Boynunuz ve kollarınız zaten operasyon sırasında bir o yana bir bu yana dönmekten bitkin. Ensenizde alım yapılan bölgeyi kullanabiliyorsunuz sadece destek noktası olarak. Başınız bir ton gibi ağır geliyor. Bu arada başınız ağır zaten, şişirme sıvısı dolu deri altınız. Bir de bandajınız var..

Sonuç olarak ilk gece hemen hemen hiç uyuyamadım. Başımı yasladığım ensemdeki bölge ezilmiş gibi ağrıyordu. Bunun dışında ekim ya da alım bölgelerinde bir ağrı olmuyor. Size bir uyarı.. Saç derinizi şişirmek için enjekte edilen sıvı bulduğu her delikten sızıyor. Uyumak ya da uzanmak için yaslandığınız yerin üzerine bir havlu koyun. Epey bir sıvı akacak. Bu sızıntılar ilk 3 gün epey fazla olacak. Şişlik indikçe azalacak.

Yatış pozisyonunuz yarı oturur bir şekilde olabilir. Sıkıldıkça kalkıp dolanabilirsiniz ama başınızı geriye atıp yukarı bakar pozisyonda dolanın. Bu arada bir yerlere çarpmamaya dikkat edin. Ben ensemde ezilmiş gibi ağrıyan noktayı dinlendirdikçe tekrar uzanıyordum.

Eğer başınızı dik konumda ya da öne eğer pozisyonda fazla tutarsanız Ivan Drago’dan dayak yemiş Rocky Balboa gibi yüzünüz gözünüz şişer! Hiç şakası yok! Anlık olarak aşağı bakıp çevirmenizde mahsur yok. Sadece o pozisyonda kalmayın!

1. Gün Üstten Görünüş - FUE Day 1
1. Gün Yandan Görünüş
1. Gün Üstten Görünüş FUE Day 1
1. Gün Üstten Görünüş

1. günde ekim bölgesinde herhangi bir fark oluşmayacak. Dokunmayın, çarpmayın, sürtmeyin, mümkün olduğu kadar sırt üstü yatıp uzanın.

Doktorunuzun verdiği ilaçları kullanın!

“Saç Ekimi – 1. Gün” üzerine 2 yorum

    1. 4500 üzeri ama ekim sırasında sayım karmaşası olduğu için net sayı belli değil. Bir önceki yazıyı okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir