Saç Dökülmesi Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Aşağıda saç dökülmesini tedavi etmek için kullanılan bilimsel olarak kabul edilmiş ilaçlar ile ilgili bilgileri bulacaksınız. Bunların herhangi birini kullanmaya kalkışmadan önce konusunda uzman bir doktordan görüş almanız kesinlikle şarttır. Bu ilaçlar içinde olduğunuz herhangi bir sağlık durumu nedeniyle size zarar verebilir. Bu sitede verilen bilgiler uzman görüşü değildir ve sadece kişisel deneyimlerimden ibarettir.

Kim ne derse desin, reklamlarda size ne söylenirse söylensin saç dökülmesine karşı etkili ve ilaç kategorisinde olan sadece ve sadece 4 adet silah var. Bu silahlar, yani etkin maddeler şunlar:

Bu maddeler ile ilgili deneyimlerimi ve ek açıklamaları ilerleyen günlerde eklemeye devam edeceğim. Şimdilik linkler üzerinden detaylı açıklamalara ulaşabilirsiniz. Madde isimlerini orijinal bilimsel adları ile linkleri ise mümkün olduğunca Türkçe sitelere yönelterek paylaşacağım. Türkçe sitelerdeki bilgileri ya da çevirileri yetersiz olabiliyor. Bu durumda bilimsel adları ile araştırma yapabilirsiniz.