Doktoru Seçmek

İlk saç ektiren arkadaşımın sonuçları rezaletti. Rusya’da ektirmişti ve tek bir tel bile saç çıkmamıştı kafasından. Ama bu çok yıllar öncesiydi ve teknik o zamandan çok daha ileri gitmişti.

Tanıdığım bir estetik cerrah vardı. Başarılı sonuçlar aldığını biliyordum ama maddi gücümün ötesinde maliyet ortaya çıkıyordu.

Bir başka arkadaşım tam bir sene önce başarılı bir operasyon geçirmişti. Saçlarının aldığı son hali görmüştük artık. Operasyonun yapıldığı hastane bana yakındı. İlk gün ve sonrasındaki kontrol, ilk yıkama vs işleri için eve yakın bir yer olması güzel bir şeydi. Operasyon fiyatı da makul gözüküyordu.Uzun süre forumlarda yazılanları okudum. Birinin iyi dediği doktora bir başkası demediğini bırakmıyordu. Ekim maliyetlerinde uçurumlar vardı. Greft mi saç kökümü, kaç adet ekilmeli, kaç adet ekmek mümkün gibi konuların tartışmaları alıp başını yürümüştü.

Tüm bu kararsızlık ve cesaretsizlik içinde seçtiğim ay olan ekim de geçip gitmişti. Saç ekimi için sahip olduğum uygun zaman da daralıyordu. Sonra ani bir kararla arkadaşımın doktoruna gittim ve 2 hafta sonrasına gün aldım! İnternetten edindiğim bilgiler karmakarışıktı. Bu nedenle gözümün gördüğü örneği baz almalıydım ve öyle de yaptım. Geriye kalan gün saymak ve operasyona hazırlanmaktı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir